KAMERA SİSTEMLERİ

KAMERA SİSTEMLERİ

Güvenlik amaçlı kurulan Kapalı Devre TV Sistemleri, izlenilmesi istenilen yerin giriş ve çıkışlarını, ortak kullanım alanlarını ve emniyet altına alınması istenilen bölgelerin izlenmesi, kayıt altına alınması geçmişe dönük kayıtların izlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Mağazalar hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek, asılsız kaza iddialarına karşı kanıt toplamak ve birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV sistemlerinden yararlanmaktadır. İmalatçılar, hükümetler, hastaneler ve üniversiteler ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak, bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır. Teknolojinin mümkün kıldığı ölçüde CCTV sistemleri için yeni kullanım imkanları da doğmaktadır. Korunma ve güvenlik alanındaki faydaları dikkate değerdir.

CCTV Sisteminde bir izleme noktası bulunur ve sahada konumlandırılan bütün kameralar bu merkezde kayıt altına alınarak canlı izleme yapılır. İstenildiği taktirde geçmişe dönük kayıtlar izlenebilir.